Het verlengen van de Videovakvrouw – Onhandigheid over iets handigs
Dit is een videoblog over iets handigs voor mensen die met hun telefoon filmen. Om meteen het filmpje te zien; scroll naar beneden op deze pagina.
☟
Daar staat het. Maar er is meer:
Onhandigheid, schaamte, verstrikt raken in kabeltjes en hard en ongracieus ter aarde storten. Binnen een uur maakte ik het allemaal mee.
Ik ben dus éigenlijk een prof
En dus sta ik vaak met dure camera’s met veel knopjes te filmen. Kijk maar:

Soms kijk ik er heel boos bij.

En soms niet!
En ik weet dat het ook simpeler kan. Sterker nog, dat roep ik voortdurend. En ik vertel mensen hoe het moet. Maar toch vond ik het weer lastig:
zelf een videoblog opnemen met een iPhone, en dan dus BUITEN
Dat buiten, dat maakt het een stuk lastiger:
- Het waaide. Dat is dubbel lastig: haar in de war, en geruis in de microfoon.
- De zon scheen wel niet wel niet wel niet… de ene keer stond ik met samengeknepen ogen, dan weer keer had ik het opeens heel koud
- Er waren andere mensen
- Ik had maar een uurtje de tijd
- Ik kon me niet verstoppen achter mijn spullen
- Ik had nog leukere kleren aan willen doen.
- Er zijn nog meer overwegingen; iets met meeuwen,daarover schreef ik hier.
Even voelde ik me helemaal geen vakvrouw
Maar ik weet dat het kan. En dat dat gevoel, dat onhandige, laatmaarikkapermee-gevoel dat al mijn cursisten ook wel eens hebben, dat dat weg zou gaan. Als je maar doorzet. En een plan hebt.
Ik wist nog iets: het hoeft niet altijd perfect te zijn
niet jouw filmpje, en soms ook niet de mijne. Ik had dus iets te melden: goed nieuws.
Vooral voor mensen die buiten een leuk filmpje op willen nemen:
Kijk maar:
Hier kun je dat kabeltje bestellen
En hier (op veler verzoek de link) het microfoontje
Super leuk en vooral bruikbaar filmpje. Ik ga toch eens experimenteren met de selfiestick van mijn dochter (dat weet ze nog niet ;-)…) en het statief wat onder in de kast ligt te verstoffen. Dus dat kabeltje en die microfoon ga ik dan maar eens aanschaffen.
Inmiddels soort van ervaren voor de camera 😉 dus eens kijken of ik dat net zo kan als jij dat doet Elisabeth…spontaan, lekker jezelf. Mooi om mee te experimenteren in de rustige zomerweken.
Leuk, ben benieuwd Carolijn! Niet hard rondjes draaien hoor! Dat is meer iets voor kids.(au)
Het verlengen van de Videovakvrouw – Onhandigheid over iets handigs http://t.co/4tfRju1cAM
hier word je blij van: VIDEOVAKVROUW:Het verlengen van de Videovakvrouw – Onhandigheid over iets handigs http://t.co/NNIdN7UMVM
Wat leuk, dank je wel!
Toeval wil dat ik vanochtend buiten was in een poging om een filmpje op te nemen en het waaaaaide en het ging dus niet helemaal goed…
Die kabel komt er !
Maar euh … Ik heb ook nog geen goeie microphone.
Wat het blue tooth ding dat ik op mijn hoofd had werkte ook niet naar behoren : meer wind dan stem…
Heb je daar ook een tip voor?
Wandelgroet
Katrien
Hoi Katrien, ik heb er nu een link bij gezet naar de microfoon die ik noemde. En dat is een fijne.En als het hard waait zijn er ook nog dingetjes die je er overheen kunt doen, soort hamstervachtjes, maar als je zorgt dat je met je rug naar de wind staat valt het meestal mee.
Super bedankt voor de tip Elisabeth .
Gisteren ochtend mijn mic ontvangen in de post en vanochtend meteen uitgetest in een nieuwe focus wandeling (met wind) die er mocht zijn want mijn stem kwam toch goed uit met die goeie micro .
Blij
Blij
Blij
Hier kan je het resultaat horen :
https://soundcloud.com/katrien-van-reeth/focus-wandeling-15-min
Katrien
superleuk Katrien, je voelt je gewoon buiten bij het luisteren. Mooi geluid, leuke oefening!
Toptip! Dankjewel Elisabeth. Gelijk besteld met de mic erbij. Het ziet er gewoon ook zo aantrekkelijk uit die filmpjes van jou!
Waarom @DeVideovakvrouw he-le-maal lyrisch is over een kabeltje. Van 6 meter. Dat dan weer wel. 😉 http://t.co/Q3gG1zUU8f
Uniek product Sonja 🙂
Je bent niet de enige die blij is :-). Dank je wel voor de tip, ik heb ‘m meteen besteld. Nog maar 11 werkdagen levertijd.
Dat schiet op!
Cool. Leuk filmpje. Die randjes links en rechts van je beeld, dat is wel apart. Kan de iPhone soms alleen RECHTOP in die standaard?
PS. Dat kabeltje is vast bedacht door een vrouw. Kan niet anders.
Dank! Ja, die randjes… de selfiekant van mijn telefoon (iPhone4s) maakt geen breedbeeldshot, maar een shot in de ouderwetse beeldverhouding 4:3. De andere kant wel. Dus de shots van de bomen, het gras etc, daar hoefde ik niets aan te doen. Maar voor de selfiekant-shots heb ik het shot nog een keer uitvergroot en onscherp gemaakt en er achter gezet. Mooier dan zwarte balken. Rechtop zou nog stukken erger zijn 🙂
p.s. 6 meter raakt razendsnel in de knoop.
Eindelijk fatsoenlijk filmen met je iphone: audio tot 6 m afstand http://t.co/Hpb7iKW8Mx @DeVideovakvrouw
Goede tip van @DeVideovakvrouw: Een nieuw videoblog over iets handigs voor mensen die met hun telefoon filmen: http://t.co/rLJdjyLdlr
goed nieuws, vooral voor mensen die buiten een filmpje op willen nemen. Een niet-perfect filmpje @DeVideovakvrouw http://t.co/SA74SPRiEv
Super blij met de microphone tip van @DeVideovakvrouw : podcast focuswandeling opgenomen vanochtend in het bos http://t.co/4Rl8RXH8vs
Top tip!! Thanks! 🙂